2012/03/30

Oil for hair


  Oleje ako také dodávajú suchým, matným vlasom stratený lesk. Vďaka vysokému výskytu vitamínu E patria tiež do skupiny prípravkov spomaľujúcich starnutie. Taktiež sú bohatým zdrojom nenasýtených kyselín a stimulujú prirodzenú funkciu kolagénuPri rozštiepených končekoch stačí vmiešať olej presne na ich časť, následne ho nechať pôsobiť aspoň jednu hodinu a potom zmyť teplou vodou. Ak máte vlasy poškodené od častého žehlenia, fénovania, kúpania v chlórovanom bazéne a pobytu na priamom intenzívnom slnku, tak vám kaderník odporučí práve rad prípravkov s týmto výťažkom. Využiť ho môžete  aj ako prírodný zábal. Ja som sa k tomuto zázraku dostala zhruba pred mesiacom. Blahodárne účinky olejov na vlasy v zahraničí  poznajú už dávno. Na ich trhu je oveľa viac takýchto produktov ako u nás. Tieto dva sú zrejme najznámejšie:
MYTHIC OIL: cena približne $21.00
MAROCCAN OIL: cena približne $41.00Bohužiaľ aj dosť stoja. :/ Moje vlasy boli v dezolátnom stave a tak som začala skúmať, čítať, študovať zloženie týchto olejov a premýšľať, ako by sa dali nahradiť. Na moje prekvapenie to nebol až taký veľký problém. Prvý olej, ktorý som si kúpila, bol mandľový. Bez problémov ho kúpite v lekárni, je pritom 100%ný a máte istotu, že v ňom nebudú primiešané žiadne zložky, ktoré by zbytočne zaťažovali vlasy.Stál asi 3 eura a naozaj úžasne fungoval. Po troch zábaloch sa stali moje vlasy zdravšie, lesklejšie a pružnejšie. Kedže sa mandľový olej dá skvelo použiť aj na pokožku, citlivú aj problematickú pleť, začala som ho používať ako odličovač. Viem, že veľa žien nemá rado pocit mastnej pleti. Mne to večer pred spaním nevadí, pretože keď sa ráno zobudím mam krásnu jemnú pleť. Druhý, je veľmi podobný produktu MAROCCAN OIL. Je to 100%tný arganový olej. Ten bol už trošku drahší vyšiel ma 10.90 eur aj s poštovným. Prvé čo ma na ňom prekvapilo je, že absolútne nádherne vonia. Vlasy sa po ňom dajú oveľa ľahšie rozčesávať. Je o čosi hustejší než mandľový.


Oleje sa dajú použiť rôzne, či už ako zábal ( ten najčastejšie využívam ja), na úpravu kučeravých vlasov, na končeky, alebo ako styling pre uhladené účesy. Zoznam olejov a ich použitie nájdete TU.

POSTUP: Do dlane si nalejem malé množstvo oleja. Rozotriem si ho v oboch rukách a od korienkov ho začnem nanášať až ku končekom. Toto opakujem niekoľko krát, až kým moje vlasy nevyzerajú úplne mastne. :D Najlepšie je aplikovať si olej na noc keď idete spať. 
Olej by mal na vlasoch pôsobiť aspoň hodinu a minimálne 30 minút. Ja si ho nechávam celú noc, pre lepší efekt.
Po rozotrení si olej vo vlasoch ešte poriadne rozmasírujem, aby naozaj vyživoval každý jeden vlas a následne si ich vypnem hore do drdola, aby ma nič pri spánku netlačilo. Záverečná fáza, natiahnutie igelitovej tašky na hlavu. :D Slúži to na to, aby boli vlasy v teple a tým pádom olej viac pôsobil. Ak nemáte v poruke tašku dá sa použiť aj priesvitný alobal, ale v tom človek vyzerá už ako kompletný dilino, :D takže taška je istejšia.Tadaa a hotovo.
Potom stačí vlasy zmyť šampónom a zaručene vaše vlasy budú žiariť na kilometre. :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára